14.Yıl
MARKA 2012 INTERNATIONAL BRAND CONFERENCE ISTANBUL 13/14 DECEMBER 2012

MARKA 2012 haberleri

02.11.2012

MARKA 2012, FEED Foundation'ı destekliyor

Katılımcılara özel bir hediye; MARKA 2012 ile ortak markalı FEED çantası.

Yürekli, FEED Projects'e bağışta bulunuyor ve tüm MARKA 2012 katılımcıları Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı kanalıyla aç çocukları doyurmak için birer destekçi haline geliyor.

FEED girişimi 2006'da ünlü model ve aktivist Lauren Bush'un Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı'nın (World Food Programme) Okul Besleme programı yararına bir çanta tasarlamasıyla başladı.

Bush öncelikle beslenme çalışmalarına bağış toplamak ve bilinci artırmak için, çuval bezi ve organik pamuk kullanarak, çift taraflı kullanılabilen ve Dünya Gıda Programı'nın gıda çantalarını anımsatan FEED 1 çantasını yarattı. Her bir çantanın bir çocuğun bir yıllık okul beslenmesini temsil ettiğini göstermek için çantaların üzerine damgayla "FEED the children of the world" (Dünya çocuklarını BESLEYELİM) ifadesi ve '1' rakamı basılmıştı. Ardından 2007'de Lauren Bush ve Ellen Gustafson bu çantaları üretip satmak için FEED Projects LLC şirketini kurdu.

FEED girişimi, şirkete ek olarak, dünya genelinde açlıkla mücadele ve kötü beslenmeyi ortadan kaldırmak için etkili biçimde çalışan programları ve örgütleri desteklemeye adanmış FEED Foundation adlı kâr amacı gütmeyen bir örgüt de kurdu. Bugüne kadar FEED 6 milyon dolar ve 60 milyon öğün yemek bağışında bulundu.

Şimdi, MARKA 2012 Konferansı da bu projenin bir parçası. Konferansa katılan her katılımcıya MARKA 2012 ortak markalı bir FEED çantası hediye edilecek.

madebycat